4000 wakatów w marketach Aldi

Niemiecka sieć supermarketów planuje ostrą ekspansję na Wyspach i otwarcie kolejnych sklepów, a co za tym idzie, zatrudnienie wielu nowych pracowników.

Aldi zapowiada osiągnięcie pułapu 1000 sklepów w Wielkiej Brytanii do 2022 r. Obecnie sieć liczy 700 sklepów, a planuje otwierać 60 nowych każdego roku w następnych pięciu latach. Większość miejsc pracy, które powstaną, będzie dotyczyć obsługi sklepowej. – Naszym pracownikom oferujemy jedne z najwyższych płac w sektorze, bogaty pakiet świadczeń, a także szanse awansu zawodowego – kusi Matthew Barnes, dyrektor wykonawczy.

Minimalne zarobki w sieci wynoszą 8,53 funta za godzinę, a w Londynie 9,75 funta. Tymczasem obecna płaca minimalna (National Living Wage) na Wyspach to 7,50 za godzinę. Dodajmy, iż sieć szczyci się tytułem Pracodawcy Roku 2017. – Kluczem do naszego sukcesu jest rekrutacja najlepszych ludzi nadających się do handlu i zapewnienie im długofalowej ścieżki rozwoju. Dzięki temu są zmotywowani i zaangażowani w pracę, a to z kolei przekłada się na zadowolenie klientów – dodaje Matthew Barnes.

Aldi jest obecnie piątą siecią supermarketów w Wielkiej Brytanii pod względem udziału w rynku, który wynosi 7 proc. Pierwsze miejsce pod tym względem należy do rodzimego Tesco, który ma 28 proc. udziału w rynku.

Aktualne oferty pracy, a także informacje o zatrudnieniu dostępne są pod adresem www.aldirecruitment.co.uk. Możliwe jest aplikowanie on-line.

PODZIEL SIĘ