Sezonowo przy zbiorach

  Wraz z nadejściem wiosny zaczyna się gorący okres dla tysięcy polskich pracowników sezonowych. Najwięcej ofert pochodzi tradycyjnie z Holandii, sporo jest ich także z Niemiec i z krajów skandynawskich.

  Rekrutację osób do pracy przy uprawie pomidorów prowadzą holenderskie agencje.

  W tej chwili zapotrzebowanie na pracowników sezonowych jest na tyle duże, że nie trzeba szukać zatrudnienia z dużym wyprzedzeniem. Najczęściej zagraniczni pracodawcy wymagają choć minimalnego doświadczenia w podobnej pracy. Wynika to z tego, że pracodawca chce mieć pewność, że podołamy dość wyczerpującej pracy fizycznej. Jednak można znaleźć również oferty bez doświadczenia – w końcu zawsze musi być ten pierwszy raz. Co do znajomości języka, najczęściej wystarczą podstawy angielskiego lub niemieckiego. Zdarza się, że język w ogóle nie jest wymagany, bo na miejscu pracują przykładowo inni rodacy, którzy pełnią rolę tłumaczy. Nie ulega jednak wątpliwości, że zawsze będziemy czuć się pewniej potrafiąc porozumieć się za granicą.

  Przy zbiorach szparagów
  Pracowników sezonowych do zbiorów szparagów poszukuje gospodarstwo rolne Vielfruchthof Domstiftsgut Mötzow Gmbh & Co. KG. Oferta dotyczy pracy sezonowej w okolicy Berlina. Znajomość języka nie jest wymagana, potrzebne są natomiast wysoka motywacja, chęć do pracy i dobry stan zdrowia. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia mogą się kontaktować z pracodawcą pod numerem telefonu: 0049 33836 20840 (kontakt w języku polskim).

  Pracę przy zbiorach i pakowaniu szparagów oferuje też brytyjskie gospodarstwo rolne Cobrey Farms. Kandydatom nie są stawiane żadne wymagania, jedynie team leaderzy zarządzający 10-osobowymi zespołami powinni znać angielski na poziomie komunikatywnym. Oferowane zarobki wynoszą 7,50 funta za godzinę, a w przypadku kierownika stawka godzinowa to 7,80-8,10 funta w zależności od doświadczenia. Pracodawca oferuje zakwaterowanie w karawanach, którego koszt w wysokości 44,80 funty/tyg. ponosi pracownik. Zainteresowani ofertą powinni wypełnić formularz aplikacyjny na stronie pracodawcy www.cobrey.co.uk.

  Z kolei agencja Seasonalwork LTO poszukuje chętnych do pracy przy zbiorach szparagów w Holandii. Nie jest przy tym wymagane doświadczenie ani znajomość angielskiego, choć będą dodatkowym atutem. Więcej na temat tej oferty można dowiedzieć się od doradcy EURES w Białymstoku pod nr tel. 85 74 97 235, e-mail: beata.chroscinska@wup.wrotapodlasia.pl.

  Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu „Zagranicznych Ofert Pracy”.
  W sprzedaży od 8 marca.

  PODZIEL SIĘ